Τιμάμε τα 200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση

Κάντε κλικ στα παρακάτω γεγονότα της Ελληνικής Επανάστασης για να ενημερωθείτε για αυτά:
Κάντε κλικ με αυτήν την σειρά.
1.Ο χορός του Ζαλόγγου
2.Η ναυμαχία του Ναυαρίνου.
3. Η ανατίναξη της τουρκικής ναυαρχίδας στη Χίο.

Ηλιακό Σύστημα Στ΄τάξη

Μαθητές: Ηλίας Βεντούρης, Ανδρέας Βάρσος, Κυριάκος Αντωνόπουλος, Μάξιμος Γεροντής, Νικόλαος Αναστασιάδης, Μανώλης Γόγολας, Μαρία Βιντζηλαίου(Ε'1), Γαϊτάνη Αρχοντούλα, Δαφερέρα Αγγελική, Δημήτρης Καστρίτης, Δέσποινα Κανιούρα, Ειρήνη Βαλσαμίδη, Γεωργία Ζαννή, Βασίλης Βαλσαμής

Μαθητής: Ανδρέας Βάρσος

planet system from Chrisoula Georgakopoulou on Vimeo.

Διατροφικές συνήθειες

Οι μαθητές του Δ΄1 και Δ΄2 συνδεθήκανε στο +grafis του ΠΣΔ και δημιουργήσανε έναν πίνακα με τις διατροφικές τους συνήθειες και παρήγαγαν γραφήματα.

Διαχείριση χρόνου εν μέσω καραντίνας

Οι μαθητές του Ε΄1 και Ε΄2 συνδεθήκανε στο +grafis του ΠΣΔ και φτιάξανε στο spreadsheet έναν πίνακα με θέμα τη διαχείριση χρόνου τους εν μέσω καραντίνας. Τo μετατρέψανε σε εικόνα μέσω της ζωγραφικής και τα εισαγάγαμε στο bookcreator.