Γνωριμία με το σχολείο μας

54 ds

Καλωσορίσατε στον ιστότοπό μας. Είστε έτοιμοι να μας ακολουθήσετε στον κόσμο της γνώσης, των συναισθημάτων, της δημιουργικότητας; Το ταξίδι μας ονομάζεται «Ιθάκη» και όπως έλεγε και ο μεγάλος Έλληνας ποιητής Καβάφης σημασία δεν έχει το τέλος του προορισμού, αλλά το ίδιο το ταξίδι.

Λίγα λόγια για το σχολείο μας

Το σχολείο μας βρίσκεται στην περιοχή της Πειραϊκής του Α΄ Δημοτικού Διαμερίσματος του Δήμου Πειραιά (Ακτή Θεμιστοκλέους 330 και Σπυροπούλου 27). Συστεγάζεται με το 25ο Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Πειραιά. Το σχολείο μας διαθέτει εκτός από τις αίθουσες διδασκαλίας, αίθουσα εκδηλώσεων, αίθουσα ηλεκτρονικών υπολογιστών πλήρως εξοπλισμένη, αίθουσα γυμναστικής, βιβλιοθήκη, κυλικείο, γραφεία διδασκόντων και Δ/ντή, αποθήκες και δύο επίπεδα αυλής με πολλά παρτέρια και κήπους.

Η είσοδος του σχολείου μας....

DSC07363newDSC07363newDSC07363new